Biblioteczka

Jak spełniają się gwiezdne marzenia

Książki są dobre na wszystko, prawda? Dobrze napisana książka potrafi rozbawić, wzruszyć, pocieszyć, podnieść na duchu… Ale nie wiem, czy wiecie, że książki mogą pomagać też w inny sposób. Idealnym przykładem jest książka pod tytułem „Gwiezdne marzenia”. Co w niej takiego wyjątkowego? Wszystko!

 

Gwiezdne marzenia

 

Przede wszystkim, „Gwiezdne marzenia” to coś znacznie więcej, niż książka. To projekt. Projekt, który powstał z chęci niesienia pomocy. Monika Jędrzejewska-Wiergiles, pomysłodawczyni i sternik całego projektu oraz założycielka Wydawnictwa Sofijka, postanowiła zebrać osoby, które zupełnie bezinteresownie przyłączą się do akcji. Co z tego wynikło? Magia!

31 autorów (w tym 2 dzieci!), 26 ilustratorów i kilkadziesiąt innych osób w 9 miesięcy doprowadziło do powstania charytatywnej książki dla dzieci.

Książka „Gwiezdne marzenia” trafi na dziecięce oddziały w szpitalach, do domów dziecka, hospicjów i innych placówek opiekuńczych.

 

Czym są „Gwiezdne Marzenia”?

Ta pięknie wydana książka z niezwykłymi ilustracjami to zbiór 20 bajek i 10 wierszy, w których znajdziecie, przede wszystkim, pozytywne przesłanie. Wszystko to podnosi na duchu, pokazuje, że trudności da się pokonać, że warto mieć nadzieję i nie wolno się poddawać.

 

„Na poboczu mało ruchliwej drogi, w niewysokiej trawie leżał sobie mały, biały Kamyczek. Nikt nie zwracał na niego uwagi. Kamyczek leżał cichutko, pokryty warstwą kurzu i brudu. Dni Kamczyka zawsze wyglądały tak samo – nigdy nic się nie działo.

- W każdej chwili mógłbym przestać istnieć, a nikt by tego nie zauważył – myślał smutno Kamyczek. – Nie ma nikogo na całym świecie, kto miałby mnie za potrzebnego! – żalił się na swój los.

(…) Pewnego popołudnia znów podniosły go czyjeś ręce.

- Jesteś strasznie brudny! – stwierdził chłopiec, oglądając Kamyk z każdej strony. – Ale też bardzo ładny! W sam raz! Takiego właśnie szukałem! – Zadowolony schował brudaska do kieszeni.

(…) - Tak, właśnie takiego kamyczka szukałem – stwierdził z pewnością w głosie, a potem, ku wielkiemu zaskoczeniu Kamyczka, wyjął farby i pomalował go na zielono. Gdy farba wyschła, chłopiec coś na nim napisał, owinął go w chusteczkę i schował do szuflady. Kamyk był bardzo szczęśliwy. (…) Czuł się piękny i wyjątkowy.

(…) Ale to nie był koniec przygód Kamyczka. Pewnego poranka usłyszał;

- Jaki śliczny kamyk!

- Zobacz, co napisałem z drugiej strony, mamusiu! – zachęcał rozpromieniony chłopiec. „Kocham Cię!” – przeczytała mama.

- Och, kochanie, bardzo ci dziękuję!  To najpiękniejszy prezent urodzinowy, jaki kiedykolwiek dostałam!

Mama była zachwycona, pocałowała chłopca, a potem… Kamyczek. Gdyby Kamyk umiał płakać, na pewno w  tej chwili opłynęłyby mu łzy, taki był dumny i szczęśliwy. Mama schowała go do swojej szkatułki i od tej pory Kamyczek zamieszkał we wspaniałym pudełku, pełnym kolczyków, korali i innych błyskotek.”

Fragment bajki „Kamyczek” autorstwa Edyty Bąk-Buczak

 

 

Książka napisana sercem

Niezależnie od tego, czy wolicie opowiadania, czy bajki pisane wierszem, w „Gwiezdnych marzeniach” z pewnością znajdziecie coś dla siebie. Przeczytacie tu o dziewczynce, której czegoś bardzo brakowało, odwiedzicie bardzo niezwykłe zoo, poznacie przygody Szopa Pracza i jego gatek, dowiecie się czy warto bać się smoka Onufrego, a także jak Wiktoria pokonała lęk przed ciemnością. A to jeszcze nie wszystko.

Bajki pisali zarówno zawodowi pisarze, jak i osoby piszące hobbystycznie. Ale łączy ich jedno – wszyscy pisali wkładając w to całe swoje serce. I to się czuje podczas czytania!

Premiera książki miała miejsce 25 czerwca 2017 roku, a „Gwiezdne marzenia” będą dostępne w sprzedaży. Co ważne, cały dochód zostanie przekazany na cele charytatywne, m.in. na portalu Siepomaga.pl.

 

Gwiezdne marzenia - ambasadorzy     Gwiezdne marzenia

Gwiezdne marzenia      Gwiezdne marzenia

 

 

No i najważniejsze - Dzidziusiowo.pl jest partnerem projektu! 

 

Widzicie? Marzenia się spełniają. Zwłaszcza te gwiezdne...

 

Zdjęcia: dzidziusiowo.pl

Komentarze
Dodaj komentarz
Bądź pierwszą osobą która skomentuje artykuł.