Prace plastyczne

Przebranie na Halloween dla dziecka - Królowa Pająków - Zrób to sam [DIY]

Strój na Halloween masz już w zasadzie wybrany, a jedyne czego Ci brakuje to mrocznego dopełnienia i dobrego pomysłu na makijaż? Jeśli w tym roku Twoje dziecko postanowiło zostać czarownicą, wampirem albo zombiakiem … proponujemy „włożyć” mu na głowę pająka. Jest prosty w wykonaniu ale niesamowicie efektowny. Gwarantuję, że wszyscy będą go zazdrościć! Zresztą oceńcie sami.

Przebranie na Halloween - fryzra i makijaż - królowa pająków - Zrób to sam [DIY]

 

Materiały potrzebne do przygotowania pająka w większości znajdziesz w domu, jedyne z czym możesz mieć problem to wyciorki (druty chenille) do zrobienia kosmatych nóżek. Spokojnie, najlepiej szukać ich w sklepach papierniczych lub z artykułami plastycznymi, w empiku też powinny być. Jeśli nie macie czasu szukać, spróbujmy trochę kreatywności. Drucik owinięty pasmem materiału lub futerka też się świetnie sprawdzi.

 

Przegotowanie mrocznego looku podzieliliśmy na dwa etapy: przygotowanie fryzury, czyli zrobienie pająka oraz malowanie buzi dziecka.

 

Materiały potrzebne do przygotowania Pająka na Halloween:

  • szczotka do włosów,
  • mała kokówka,
  • wsuwki do włosów,
  • 2 czarne lub ciemne gumki do włosów,
  • czarna cienka skarpeta, podkolanówka lub rajstopy (najlepiej 40DEN)
  • różowe kryształki (najlepiej samoprzylepne),
  • 8 czarnych drutów chenille (wyciorów),
  • oczy do pająka: 2 duże, 4 malutkie,
  • kredki do malowania twarzy w kolorze czarnym.

 

Jak przygotować fryzurę do pająka?

Na tym etapie potrzebujesz: czarną skarpetę, 2 gumki do włosów, kokówkę, oczy, druty chenille, wsuwki (zdjęcie nr 1). Przyda się też szczotka do włosów :)

 

Aby uniknąć zniszczenia pająka, przed przystąpieniem do jego wykonania najlepiej założyć dziecku strój. Wyjątek: jeśli jesteś w stanie założyć kostium od dołu.

 

Rozczesz dokładnie włosy. Będziemy robić kok, który zamienimy w odwłok pająka, dlatego na samym początku wybierz miejsce, w którym Wasz pająk będzie „siedział”. Może to być czubek głowy lub zrobić go lekko z boku. Jeśli Twoje dziecko ma długie włosy, jak nasza modelka najlepiej będzie zrobić pająka z części włosów. Jeśli włosy są krótsze możesz całe spiąć w kok.

 

Zaczynamy. Oddziel równo górne pasmo włosów i zbierz w kucyk (zdjęcie nr 2). Przełóż kucyk przez środek kokówki (zdjęcie nr 3). Następnie rozłóż równomiernie włosy wokół kokówki, tak aby przykryć ją w całości włosami z kucyka. Przytrzymaj kok jedną ręką, drugą nałóż gumkę na kokówkę przykrytą włosami (zdjęcie nr 4). Nie musisz idealnie przykryć kokówki, nie przejmuj się jeśli coś będzie prześwitywać, gdyż i tak założymy skarpetę na kok.

 

Przebranie na Halloween pająk kroki [DIY]

 

Pozostałe włosy z kucyka okręć wokół koka i podepnij wsuwkami (zdjęcie nr 5). Czas na zrobienie pająka. Na powstały kok nakładamy czarną skarpetę (zdjęcie nr 6). Materiał układamy równomiernie. Jeśli używasz podkolanówki lub rajstop, przytnij je do odpowiedniej długości. Wystarczy 10-15 cm (części z palcami). Teraz czas na nogi. Weź jeden drucik, owiń wokół koka tak aby dłuższa część pozostała luźno i podepnij wsuwką. Z wystającej części uformuj nogę pająka (zdjęcie nr 7). Kontynuuj z kolejnymi nogami, w sumie ma ich być 8. 4 po jednej stronie koka i 4 po drugiej :). Na koniec doczep oczy (zdjęcie nr 8).

 

Przebranie na Halloween pająk kroki 2 [DIY]

 

Ta dam, pająk gotowy !!!

 

Jak wykonać makijaż pajęczynę na Halloween?

Dopełnieniem fryzury będzie oczywiście piękny makijaż. I znów, jeśli strój musisz zakładać przez głowę, przed przystąpieniem do makijażu lepiej ubrać w niego dziecko, aby nic się nie rozmazało

 

Na tym etapie potrzebujesz: czarną kredkę do malowania twarzy dziecka i samoprzylepne różowe kryształki. Przy malowaniu cienkich czarnych elementów możesz wspomóc się kredką do oczu lub eyelinerem.

 

Wzór pajęczyny jest bardzo łatwy do namalowania, więc na pewno sobie poradzisz. Wybierz oko, które będziesz ozdabiać. Wokół oka narysuj 7 prostych „pionowych” kresek (zdjęcie nr 2). Następnie połącz je liniami poprzecznymi. Dorysuj po 4 linie w każdej części, pilnując odstępów między nimi. Zwróć uwagę, że linie poziome są lekko obłe, a łuk wygięty jest w kierunku oka (zdjęcie nr 3). Już prawie gotowe. Teraz weź kilka kryształków i przyklej je w miejscach przecięcia linii (zdjęcie nr 4). Prawda, że pięknie. Jeśli chcesz możesz dorysować na policzki małego pajączka, u nas już się nie zmieścił :). Makijaż gotowy!

 

Jak przygotować przebranie na Halloween makijaż pajęczyna - Zrób to sam DIY

Jak przygotować przebranie na Halloween - Zrób to sam DIY

 

 

Nasza mała pogromczyni pająków jest gotowa na przyjęcie Halloween!

Miłej zabawy! Cukierek albo psikus!

 

 

Jak zrobić strój na Halloween pająk na głowie - zrób to sam DIY

 

Jak zrobić makijaż na Halloween pajęczyna - zrób to sam DIY

 

Zobacz również:

DIY przebranie na Halloween Czarny Kotek - zrób to sam >>>

Zdjęcie: Dzidziusiowo.pl

Komentarze
Dodaj komentarz
Maj 15, 2018
Jak na całkowity handmade to wygląda to bardzo fajnie. Chociaż do namalowania tej pajęczyny to manualne umiejtenosci trzeba miec, bo nie wyjdzie tak pieknie jak na zdjeciu :P