Pierwszy trymestr

Wybierz swój tydzień ciąży
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Zobacz jak będzie rozwija się dziecko w pierwszym trymestrze ciąży

 

Sprawdź jak będzie rozwijać się dziecko w pierwszym trymestrze ciąży!

 

Pierwszy trymestr ciąży trwa od pierwszego dnia ostatniej miesiączki do końca 12. tygodnia ciąży. Wewnątrz ciała kobiety dokonują się niezwykłe zmiany. To czas, w którym kształtują się najważniejsze organy dziecka. Do końca 12 tygodnia znajdująca się w macicy malutka bryłka komórek przekształci się w dziecko mające bijące serce, funkcjonujący mózg, ręce i nogi.

Zmiany zachodzące w ciele kobiety w tym czasie to prawdziwa rewolucja: hormony szaleją, piersi nabierają kształtów i są obolałe, zmienia się smak i powonienie. Kobieta może odczuwać wahania nastroju lub nabrać wstrętu do niektórych potraw. Wiele kobiet zaczyna częściej oddawać mocz, a nagłe skoki ciśnienia powodują omdlenia lub zawroty głowy.

 

 

Komentarze
Dodaj komentarz
Listopad 28, 2016
Witam . Jestem w 6 tygodniu ciąży i bardzo się martwię o moje maleństwo .Mam 2 synów i 2 poronienia mieszkam w Norwegi i tutaj ciąża liczy się od 12 tygodnia . Moja praca jest praca fizyczna czy mam szanse na zwolnienie lekarskie i od którego tygodnia ? Prosze o szybka odpowiedz .
Sierpień 15, 2016
Dołaczam sie do pytania
Kwiecień 1, 2015
Dziękujemy, poprawione :)
Marzec 30, 2015
Witam,bardzo fajny portal oraz artykuł, pomocny. Jednak chciałabym zasugerować poprawienie błędu bądź wytłumaczenie mi, co to jest "miesisączka"? Pozdrawiam
Listopad 21, 2014
Witamy.