Pierwszy trymestr

Wybierz swój tydzień ciąży
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

10 tydzień ciąży

10tydzien-kalendarz-ciazy550

 

Twoje serce pompuje coraz więcej krwi. Rozwijający się płód, powiększająca się macica, wody płodowe oraz zwiększona ilość krwi sprawiają, że wchodząc na wagę zauważasz dodatkowe kilogramy. Ile przytyjesz?

Trudno powiedzieć. Waga w ciąży uzależniona jest od bardzo wielu czynników. Bądź aktywna, chodź na basen, dużo spaceruj, stosuj zbilansowaną dietę i nie jedz za dwoje, a na pewno Twoja waga w ciąży nie będzie spędzała Ci snu z powiek.

 

Dziesiąty tydzień ciąży - rozwój dziecka

  • 10. tydzień ciąży to moment w którym powstaje małżowina uszna.
  • Oczy zaczynają pokrywać się powiekami.
  • Pod dziąsłami kształtują się zalążki ząbków.
  • W 10. tygodniu ciąży dziecko ma mniej więcej 3 cm i waży około 3g.

 

Ciąża mnoga - dziesiąty tydzień ciąży

Wieloraczki wciąż są nieświadome swojej obecności. Mimo to wzajemnie na siebie wpływają. Jeśli mają wspólne łożysko każde z nich chce dostać jak najwięcej składników odżywczych. Niestety zapasy mamy są ograniczone. Przy porodzie prawie zawsze jedno waży więcej niż drugie.

 

To niebywałe, ale najliczniejsza, udokumentowana ciąża mnoga to jedenaście zarodków, z czego urodziły się dziewięcioraczki.

 

 
Komentarze
Dodaj komentarz
Maj 11, 2018
Można próbować zrobić test. Ale to wszystko zależy od ułożenia dziecka.
Sierpień 30, 2017
Test Nazywa NIFTY i kosztuje około 2500 zł.
Marzec 16, 2017
W 12tygodiu ciąży można wykonać test NIPT jest to test na syndrom down i wiele innych.test jest bezpieczny ponieważ z pobranej krwi matki testowane jest DNA i pozwala to również w 99% rozpoznać płeć dziecka
Grudzień 13, 2015
Z tego co wiem płeć można określić nie wcześniej niż między 12 a 13 tygodniem i to lekarz na specjalistycznym sprzęcie może stwierdzić pod warunkiem, że dzidzia się dobrze ułoży.
Październik 18, 2015
Czy ktoś robił test na płeć dziecka w 10 tyg ciąży ??? Chciałabym go zrobić tylko jest mało opinii na jego temat.