Trzeci trymestr

Wybierz swój tydzień ciąży

27 tydzień ciąży

27_tydzien-kalendarz-ciazy550

 

Miewasz dziwne sny? Twoja głowa wypełniona jest tysiącami myśli związanymi ze zbliżającym się porodem? Mieszanka strachu, emocji, ekscytacji i burzy hormonów sprawia, że umysł płata Ci senne psikusy.

W trzecim trymestrze zdecydowanie zaczyna przeszkadzać Ci brzuch. Proste, codzienne czynności stają się nie lada wyczynem. Samodzielne zawiązanie sznurówek i pomalowanie paznokci u stóp może graniczyć z cudem. A to dopiero 27. tydzień ciąży.

Dwudziesty siódmy tydzień ciąży - rozwój dziecka

  • Twoje maleństwo otworzyło oczy. Teraz maluch obserwuje otoczenie. Jeśli na brzuch skierujesz strumień światła dziecko zmruży powieki.
  • W ciągu dnia maluch śpi, a w nocy rozrabia. Gdy ruszasz się płyn owodniowy kołysze i usypia szkraba. Gdy zaśniesz bujanie ustaje i maluch budzi się.
  • Mózg dziecka nadal intensywnie rozwija się.
  • Ucho wewnętrzne, które kształciło się od czwartego miesiąca, jest już w pełni rozwinięte. W 27. tygodniu ciąży smyk słyszy bicie Twojego serca, przelewający się płyn owodniowy i stłumione odgłosy z zewnątrz.
  • W 27. tygodni u ciąży dziecko ma około 33cm i waży mniej więcej 900g.

 

Robiąc zakupy lepiej nie nosić niczego ciężkiego. Upewnij się, że nawet mały ciężar jest równomiernie rozłożony.

 

 

Ciąża mnoga - dwudziesty siódmy tydzień ciąży

Bliźniaki osiągnęły ¼ masy porodowej. Maluchy obserwują siebie nawzajem. Gdy Twoją macice rozświetli strumień światła dzieci są zachwycone. Widok braciszka jest niezwykle interesujący.

 

 
Komentarze
Dodaj komentarz
Październik 15, 2017
Hej wszystkim
Jaki rozmiar ubranek kupujecie na szpitalna wyprawke?
Wrzesień 20, 2017
Hej kobitki, moja mała to będzie chyba taką łobuziarą, że hoho... jest bardzo ruchliwa :D
Sierpień 24, 2017
Hej mamusie!Jestem w 27 tygodniu ciąży mój synek jest najbardziej aktywny w nocy i po zjedzeniu słodyczy. Waży już 1050g. Już się go nie mogę doczekać.
Sierpień 8, 2017
Część dziewczyny zauważyłam że synek jest bardzo ruchliwy nawet w dzień a wcześniej spał budził się wieczorem trudności sprawiają mi takie jak zakładanie butów mycie pod prysznicem stóp robienie podnoszenie się z łóżka zakupów i sięganie z półek towarów co mi dokucza zgaga opuchlizna ale tylko z prawej strony puchnie mi ręka i noga tak to czujemy się świetnie pozdrawiam.
Październik 11, 2016
Witam, jestem w swojej pierwszej ciąży :) 27tc obecnie :) Razem z mężem czekamy na córeczkę :):):) Mała jest teraz bardzo ruchliwa - zwłaszcza w nocy :P kopniaczki daje coraz silniejsze :) Ogólnie czuję się dobrze, jednak codzienne czynności stają się coraz trudniejsze (np. buty musi mi wiązać mąż :)) i trochę dyskomfort przy chodzeniu - mam wrażenie, że brzusio zaraz "wybuchnie" - takie rozciąganie od wewnątrz :P Pozdrawiam stycznióweczki!!!!
Wrzesień 7, 2016
Mam brzuch wielkości afrykańskiego arbuza a to jeszcze 2,5 miesiąca O_o
Czuję się świetnie a mały perkusista daje czadu przed snem :-)
Lipiec 4, 2016
Witam panie czy ktoras mamusia także jest tutaj w tym tygodniu jak sie czujecie . My dobrze synek jest bardzo ruchliwy zwłaszcza przed snem mamy, za tydzień polozna nas odwiedzi i posłuchamy tętna synka przygotujemy się do porodu.