Starania o dziecko

10 sposobów na to, aby łatwiej zajść w ciążę

Choć poczęcie dziecka to na pozór najbardziej naturalna rzecz pod słońcem, czasem nie udaje się tak szybko i łatwo, jak byśmy tego  chcieli. Spokojnie, starania o dziecko mogą trwać nawet rok.  Dziś podpowiadamy, co zrobić, aby łatwiej zajść w ciążę.

 

jak szybciej zajść w ciążę

 

To wydaje się takie proste – aby począć dziecko należy być zdrowym i uprawiać seks. Ale co jeśli to nie wystarcza? Oto 10 sposobów na ułatwienie zajścia w ciążę.

  1. Seks w dni płodne

Częste uprawianie seksu to nie wszystko.  Tak naprawdę kobieta jest płodna zaledwie przez 3-5 dni w miesiącu. Dlatego obserwacja cyklu miesiączkowego to podstawa.  Ale skuteczne jest również wsłuchanie się w swoje odczucia. Hormony robią swoje i w cyklu miesiączkowym to właśnie w czasie dni płodnych, kobieta ma ochotę na seks. Czuje się wtedy atrakcyjna, jej strefy intymne są dobrze nawilżone i ukrwione. Wówczas ochota na seks się zwiększa, ale również istnieją większe szanse na orgazm.

  1. Orgazm

Satysfakcja z seksu nie jest bez znaczenia w kwestii starań o dziecko. To nie tylko kwestia działania neuroprzekaźników, ale także metoda na mechanicznie popchnięcie nasienia partnera w kierunku macicy. Temu służą towarzyszące kobiecemu orgazmowi skurcze. I przypomnijmy – metod na osiągnięcie orgazmu jest wiele, nie ma znaczenia, jaki sposób u danej kobiety jest najskuteczniejszy. Nie ma lepszych i gorszych orgazmów.

  1. Seks z miłości

Kiedy uprawiamy seks z miłości mamy o wiele większe szanse na zajście w ciążę. Wszystko za sprawą oksytocyny. Hormon miłości i przywiązania sprzyja zapłodnieniu.

  1. Seks 3 razy w tygodniu

Choć do zajścia w ciążę wystarczy seks w dni płodne, to jakość nasienia mężczyzny obniża się jeśli nie uprawia on seksu. Optymalnie dla utrzymania świeżości i jakości ejakulatu jest wytrysk 3 razy w tygodniu. Nie musi być to seks genitalny, ale ważne jest, aby pobudzać układ rozrodczy do stałej pracy.

  1. Unikanie seksu oralnego w dni płodne

Plemniki w spermie są dość wrażliwe na działanie czynników zewnętrznych. Enzymy ze śliny mogą wpłynąć szkodliwie na środowisko, w którym będą funkcjonować plemniki. Dla zwiększenia szans na zapłodnienie warto zrezygnować z seksu oralnego przez stosunkiem genitalnym.

  1. Brak używek

Używki obniżają płodność. W szczególności papierosy, alkohol i narkotyki. Im zdrowszy tryb życia, tym jakość komórek rozrodczych jest lepsza. Podobnie ze sprawnością seksualną.

  1. Relaks

Stres jest czynnikiem wpływającym negatywnie na organizm ludzki. Dlatego może obniżać szanse na poczęcie dziecka. Może być to związane nie tylko z obniżeniem sprawności seksualnej mężczyzny, ale także z szansami na zapłodnienie po stronie kobiety. Organizm wie co robi. Jeśli poziom hormonów stresu jest zbyt wysoki, do zapłodnienia nie dojdzie.

  1. Witaminy z grupy B oraz witamina E

Suplementacja tych witamin może być pomocna. A niedobory mogą utrudniać zajście w ciążę. Suplementować te witaminy powinno oboje partnerów.

  1. Prawidłowa masa ciała

Badania udowadniają, że nieprawidłowości w BMI obniżają płodność. Dotyczy to wahań w obydwie stronyzarówno zbyt niskie jak i zbyt wysokie BMI utrudnia poczęcie dziecka. Sprawa dotyczy obydwojga partnerów.

  1. Olej z wiesiołka

Olej z wiesiołka zawiera kwas omega-6, czyli kwas gamma linolenowy, w skrócie GLA. Uczestniczy on między innymi w syntezie prostaglandyn. Są to hormony obecne w nasieniu mężczyzny, które po dotarciu do macicy wywołują skurcze. To umożliwia plemnikom łatwiejsze dotarcie do komórki jajowej. Olej z wiesiołka ma wpływ na kondycję szyjki macicy, zwiększa jej elastyczność, a także powoduje polepszenie się właściwości śluzu obecnego w drogach rodnych kobiety.

 


Komentarze
Dodaj komentarz
Październik 8, 2019
U mnie zadziałała wyprowadzka od teściów :D Szukaliśmy domu już zakładając, że będzie nas więcej, zainteresowaliśmy się ofertą projektów domów od JW Budownictwo, ale jeszcze pojawił się kolejny problem czy budujemy w technologii przefabrykowanej czy murowanej... Wybraliśmy tą pierwszą jak coś, warto poczytać na ten temat. Na szczęście później poszło już z górki, wybudowali nam domek a będąc już u siebie w moment zaszłam w pierwszą ciążę :D